#ERASMUSDAYS 2019

Vineri, 11 octombrie 2019, în sala de festivități a Colegiului Tehnic ”Traian Vuia” a fost marcat evenimentul #ERASMUSDAYS, un prilej pentru a realiza activități de diseminare și informare cu privire la proiectele Erasmus+ care s-au desfășurat și/sau se desfășoară în liceul nostru. Evenimentul s-a aflat la cea de-a treia ediție și s-a înscris în seria de activități organizate la nivel național și internațional.Cu acest prilej, în prezența unei audiențe numeroase formate din reprezentanți ai conducerii liceului, profesori, elevi și părinți, s-au desfășurat activități care au adus în prim plan proiectele Erasmus+ de la colegiul nostru.

1.  Activitate de diseminare: Proiectul Erasmus+ KA1 Proiecte de mobilitate în domeniul formării profesionale VET –” Europarteneriat pentru dobândirea de competențe în domeniul electric” 2018-2020;

2.  Activitate de diseminare: Proiectul Erasmus+ KA1Proiect ECAM: PRÁCTICAS EN EL EXTRANJERO – activitate de job-shadowing; stagiu de pregătire practică (VET MOBILITIES) 2017-2019 – partener intermediar;

3.   Sesiune de informare: Proiectul Erasmus+ KA1 – Proiecte de mobilitate în domeniul educației școlare KA101 – ”Strategii inovative în educație” 2019 – 2021;

4.  Sesiune de informare – proiectul Erasmus+ KA2Proiecte de parteneriat strategic în domeniul educație școlară – proiecte de schimb interșcolar KA229 –” Volunteerism and Active Citizenship – From Individuals to Organizations – Voluntariat și cetățenie activă – de la indivizi la organizații” 2019-2021.

« »

Comments are closed.